Archives

Tort Piękna i Bestia a raczej Bella i reszta ;)

Na siódme urodziny Julcia wymarzyła sobie tort z Bellą w roli głównej. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam! Znowu miałam okazję popracować nad wdzięcznym, dziewczyńskim projektem. I znowu „musiałam” odświeżyć sobie tą piękną bajkę. Śliczna dziewczyna, słodkie postacie, czego chcieć więcej? (dłuższych nocy?…)
Zrobiłam ciasto czekoladowe z wiśniami i tak udekorowałam:

Radość Jubilatki na widok tortu – bezcenne 😉

PS.
To był ten raz, kiedy usłyszałam od męża, że „powinnam sobie wreszcie nową foremkę do twarzy kupić”… że co proszę?!?!!! Nie wiedziałam, czy strzelić focha, czy coś gorszego… Ostatecznie wybaczyłam, że małż nie wie, że wszystkie postacie rzeźbię sama (w końcu śpi, kiedy się to dzieje) i chyba to jeden z milszych komplementów dotyczących mojej pracy ;)))

Tort urodzinowy dla Mojej Księżniczki

Nowy Rok czas zacząć i chyba niczym innym tylko tortem, który przygotowałam dla własnego dziecka.
Córa narysowała mi projekt, ale zmieniłam go „troszkę” (bo ten jej to pewnie na jakieś 100 osób był) i już mi zapowiedziała, że na imprezkę dla dzieci powinnam się jednak opierać na projekcie. tja… Do tego zażyczyła sobie biały biszkopt z kremem cytrynowym i tu już się grzecznie dostosowałam.

PS.
pierwszy raz robiłam słodkie szkło, do tego na 23min przed przyjściem gości i co tu kryć było gorąco dosłownie i w przenośni…

Tort Lodowa Kraina dla Anny

Coż innego mogłabym zrobić Ani, Annie, Ance? No tylko i wyłącznie tort z mocą, śniegiem, Olafem i Anną oczywiście!

100 lat Aniu!

Gęba mi się cieszy na myśl, że w styczniu kolejne podejście do Frozen – dla mojej córy. I znowu odpalę sobie filmik i będę podśpiewywać klejąc figurki. Może podobne do tych… :

Trochę zabawy z figurką było, bo miała tylko 10 cm a ja się uparłam, żeby oddać możliwie dużo szczegółów, ale satysfakcja z wykonanej pracy – bezcenne!

Środek to biały biszkopt z truskawkowym musem.

Tort z Cars dla małego miłośnika motoryzacji

Mama Mateusza poprosiła o torcik z motywem z bajki Cars dla swojego 2 letniego synka. W czasie rozmowy okazało się jednak, że równie istotny a może ważniejszy niż wygląd jest smak tortu ;). Musiałam więc przygotować ciasto czekoladowe z czekoladowym musem.

Tort z Elzą

No już myślałam, że tort z motywem z Krainy Lodu będzie czekał do urodzin mojej córy, ale nie! Pojawiła się Młoda Dama, która też chciała mieć torcik w mroźnym klimacie. Mam miliony pomysłów jak można tę bajkę pokazać w lukrze a jeden z nich wygląda tak:

Już nie mogę się doczekać kolejnych projektów! (znowu będę miała pretekst, żeby obejrzeć tą super baję 😉 )

Lidkowy tort z pet shop

Znam przynajmniej dwie bajki, które lubi Lidka. Jedna z nich to Pet Shop. Torcik z tym motywem może wyglądać np tak:

Środek, jak przystało na dziewczynkę biało-różowy 😉

Torty Lego dla Emila

Emil miał dostać dwa torty na dwie imprezki, więc założyłam, że muszą się znacznie od siebie różnić (torty, nie imprezki). O mały włos a bym przedobrzyła… Na szczęście w trakcie przygotowywania tortów miałam obok siebie małych pomocników. Dowiedziałam się więc, że „ciocia czerwony? ale czerwony jest najslabszy! Nie możesz zrobić czerwonego” (jest zielona szata) i „ciocia, ale ten kręciołek to nie jest od senseia, musisz zrobić inny”. Nikt oprócz mnie nie patrzył na zestawienie kolorystyczne. Ważne były posiadane moce i dopasowane atrybuty. Ciężko jest pracować z tak wymagającymi osóbkami 😉

Batman cake

Tort dla miłośnika Batmana, który właśnie skończył 5lat.
Wnętrze bardzo czekoladowe, ale to pasuje przecież do tematyki.